Wady lokaty bankowej?

Wady lokaty bankowej?Każdy w pewnym momencie swojego życia poszukuje sposobu na oszczędzanie, aby posiadać zgromadzone środki na tzw. „czarną godzinę”. Tymczasem od wielu lat najbardziej prostym i bezpiecznym sposobem na oszczędzanie. Na popularność lokat wpływa ich wszechobecna dostępność i znajomość. Jednakże jak każdy produkt lokaty posiadają swoje wady i zalety. Do najważniejszych zalet lokaty bankowej zalicza się:

Z kolei do wad lokat bankowych należy przede wszystkim zaliczyć zamrożenie środków finansowych przez określony okres czasu. Zdeponowane pieniądze będzie można wykorzystać dopiero po zakończeniu lokaty. Zerwanie lokaty przed upływem terminu grozi utratą wypracowanych odsetek. Kolejną niedogodnością związaną z tym produktem bankowym jest jego oprocentowanie, które jest uzależnione od długości trwania lokaty. Tymczasem zamrożenie pieniędzy na dłuższy okres czasu może być niedopasowany do potrzeb klienta.

Do wad lokat bankowych eksperci zaliczają również krótki okres trwania promocji. W przypadku zainteresowania najbardziej atrakcyjnymi warunkami lokat, klient będzie zmuszony do poszukiwania odpowiadającej mu oferty co kilkanaście miesięcy. Najlepsze warunki są oferowane dla nowych środków.

Zaletą nie jest też niska rentowność lokat, która często jest mniejsza niż wskaźnik inflacji. Obecnie powszechną cechą lokat bankowych jest ich niskie oprocentowanie, co sprawia że trudno jest znaleźć atrakcyjną ofertę wśród lokat.

Jednak nawet, jeśli założymy lokatę to prawdopodobnie nie przyniesie ona współcześnie zbyt wielkiego zysku. Dodatkowo należy pamiętać, że od zarobionych za pomocą lokaty pieniędzy pobierany jest tzw. podatek Belki w wysokości 19%. W przypadku niektórych lokat mankamentem jest również określenie minimalnej kwoty wpłaty ( czasem od 500-1000zł, a niekiedy jeszcze więcej).

Na pewno założenie lokaty powinno być gruntownie przemyślane, gdyż blokuje dostęp na dłuższy okres czasu do gotówki. Dodatkowo lokata w porównaniu do innych metod inwestycji kapitału pozwalają osiągnąć bardzo niski zysk i jedyną zaletą jest 100% bezpieczeństwo zysku.

Chcąc oszczędzać za pomocą lokat należy wziąć pod uwagę, że oferta tych produktów bankowych zmienia się niemal co miesiąc, a banki oferują nawet po kilkanaście opcji do wyboru. Z tego powodu warto skorzystać z dostępnych w internecie porównywarek internetowych, aby zaoszczędzić czas i wybrać najlepszą ofertę.

Dla przeciętnego użytkownika wadą przy założeniu lokaty może być stosunkowo wysoka kwota minimalna niezbędna do jej założenia. Zwykle to kwota na poziomie 1000zł, więc założenie lokaty może odwlec się w czasie do momentu jej uzbierania. Wysokie kwoty minimalne dotyczą także lokat bankowych oferowanych w walucie obcej (minimalna kwota to zazwyczaj 500 euro lub 500 USD).

Jednak cechą, która jest uważana za największą wadę tego produktu bankowego pozostaje brak możliwości zerwania lokaty przed upływem czasu na jaki została zawarta (chociaż zdarzają się lokaty z taką opcją). Wybór formy oszczędzania pozostaje w rękach klienta, który musi samodzielnie zdecydować co jest dla niego wadą a co zaletą w konstrukcji lokaty bankowej lub wybrać inny produkt jak np. konto oszczędnościowe. Lokata będzie idealnym wyborem, gdy zamierza się odkładać większe sumy, a potrzeba gotówki będzie odległa w czasie.

Komentarze

AVANT Group28.10.2019r. 09:10

Jesteśmy grupą wsparcia finansowego, która obsługuje międzynarodowe finanse dla każdego ilość instrumentów bankowych. Używamy własnych wyznaczona technologia ryzyka zapewniająca odpowiednią pożyczkę na biznes możesz założyć lub rozwinąć firmę. Nasze usługi są szybkie i niezawodne. pożyczki są zatwierdzone w ciągu 24 godzin od pomyślnego zastosowania. Oferujemy pożyczki od minimalny zakres 2000 USD do maksymalnie 50 milionów USD. AVANT KREDYT USŁUGI Udzieli ci pożyczki o przystępnej stopie procentowej 3% i pożyczki okres od 1 do 25 lat w celu spłaty zabezpieczonej pożyczki. Celem grupy Avant jest zapewnienie doskonałych profesjonalnych usług finansowych. Pośrednicy / Konsultanci / Brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronione Będziesz dla nas wielką radością, gdy będziesz stabilny finansowo. Jeśli potrzebujesz pożyczki, skontaktuj się z nami. Napisz do nas przez: av_ant@outlook.com Wyślij do nas e-mail za pośrednictwem; avants.loan@gmail.com Whatsapp +1 (409) 2062954 pozdrowienia Grupa Avant

ELIZABETH WALTER27.10.2019r. 21:39

UWAGA UWAGA LENDING TREE INC Firma pożyczkowa numer jeden obecnie udziela pożyczek na stopę procentową nawet 3%, bez żadnych ukrytych opłat. Czy masz jakieś problemy finansowe? Potrzebujesz pożyczki, aby spłacić swoje długi? Czy zamierzasz zwiększyć swoje finanse? Jesteś przedsiębiorcą, który chce rozwinąć swoją firmę. Radzimy skontaktować się z prawdziwym bohaterem, zaufaniem i skutecznym biznesem pożyczkowym dla Twojej pożyczki. Usługi obejmują: * Pożyczki osobiste * Pożyczki biznesowe * Pożyczki Inventor * Kredyty samochodowe i tak dalej. .. Złóż wniosek teraz o pożyczki !!! E-mail: lending-tree@outlook.com E-mail: lendingtreegroupinc@gmail.com watsapp: +1 (213) 419 2419