Wady kredytu hipotecznego

Wady kredytu hipotecznegoWłasne mieszkanie bądź dom z ogrodem to marzenie każdego z nas i wszyscy dążymy do osiągnięcia tego celu. Jednak nie wszystkim jest dane spełnić to marzenie za gotówkę. Większość z nas oszczędza i odkłada pieniądze przez wiele lat aby w końcu móc kupić swoje wymarzone mieszkanie. Na szczęście banki wychodzą nam na przeciw osobom których nie stać na kupno mieszkania za gotówkę. Banki proponują nam przede wszystkim kredyt hipoteczny który jest jednym z najtańszych i najbardziej korzystnych kredytów. Ten rodzaj kredytu zabezpieczony jest hipoteką, czyli na wypadek gdybyśmy przestali w przyszłości spłacać raty, nieruchomość przechodzi na własność banku. Dlatego też zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie takiego kredytu dokładnie przemyślmy taką decyzję oraz to czy faktycznie będzie nas stać na jego spłatę.

Wady kredytu hipotecznego

Kredyt hipoteczny posiada wiele zalet. Po pierwsze jest to jeden z najtańszych kredytów, który z pewnością pomoże nam w zrealizowaniu największego marzenia jakim jest własne mieszkanie. Jeżeli chodzi o wady kredytu hipotecznego jest ich również kilka. Po pierwsze musimy przejść przez bardzo trudną i procedurę, musimy spełnić wiele różnych warunków otrzymania kredytu, a także wypełnić wiele zawiłych dokumentów i formalności. Często przez te trudne warunki do spełnienie o kredycie hipotecznym mogą zapomnieć młode osoby które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową i nie wypracowały sobie jeszcze odpowiedniej historii kredytowej w biku która ma również ogromne znaczenie przy udzielaniu kredytów przez każdy bank.

Jak się okazuje dużą wadą kredytu hipotecznego może być również kwestia związana z wysokimi dodatkowymi opłatami jakie naliczy nam bank. Opłaty te to najczęściej marże, prowizje za udzielenie kredytu, a także dodatkowe ubezpieczenie które z pewnością zaproponuje nam bank. A zatem w momencie wyboru oferty kredytowej warto zdecydować się na taką ofertę która pozwoli nam na znaczną optymalizację powyżej wymienionych kosztów. Nie zapomnijmy też o tym że kredyty hipoteczne narażają nas na długoletnią spłatę rat. Dlatego też warto jest dostosować miesięczną wysokość rat do naszych możliwości, czyli tak aby rata nie uszczupliła zbytnio naszych domowych finansów i aby było nas stać na ich spłatę.

Niemniej jednak mimo tych wad kredyt hipoteczny i tak jest jednym z najbardziej korzystnych i opłacalnych produktów bankowych dostępnych na polskim rynku. Zaciąganie kredytu hipotecznego wiąże się ze stosunkowo niskim oprocentowaniem, a wszystko za sprawa tego, że zabezpieczaniem dla banku na wypadek naszej niedyspozycji stanie się naszą nieruchomość. Kredyt ten pozwoli nam na spełnienie niecierpiącego zwłoki marzenia jaki jest własne mieszkanie lub dom. Pamiętajmy aby nie czekać z taką decyzją zbyt długo gdyż tak naprawdę na zdolność kredytową duży wpływ ma również wiek, a pamiętajmy że tak naprawdę nasze potrzeby mieszkaniowe są największe kiedy jesteśmy młodzi i mamy małe dzieci. Z biegiem czasu w zupełności wystarczy nam tylko niewielkie mieszkanie.

Komentarze