Oferty kredytowe na przestrzeni ostatnich lat

Oferty kredytowe na przestrzeni ostatnich latZ biegiem czasu zmianie ulega niezwykle wiele, również jak mowa o ofertach banków na kredyty czy inne produkty. Przede wszystkim stają się one dostępniejsze dla coraz szerszej grupy klientów, a to za sprawą znacznie mniejszych wymagań banków jak mowa o dokumentach i znacznie szybszej procedurze rozpatrywania wniosków.

Jak szybko otrzymać kredyt

Obecnie uzyskanie kredytu gotówkowego może zając jedynie kilkanaście minut, jeden ze sposobów to wnioskowanie przez Internet na przykład na 17Banków. Banki ułatwiają wypełnianie wniosków, na przykład poprzez możliwość ich złożenia za pośrednictwem Internetu. Ze względu na dostęp do bardzo wielu informacji online banki rezygnują także z konieczności przedstawiania im zaświadczeń i oświadczeń. Bankowość elektroniczna, z której co roku korzysta rosnąca ilość osób, to także możliwość uzyskania kredytu w niezwykle szybki sposób. W tej sytuacji bowiem banki wyliczają zdolność kredytową klientów na podstawie wpływów na ich konto oraz ich wydatków. Niezwykle często klienci bankowości elektronicznej mogą liczyć przede wszystkim na znacznie niższe oprocentowanie i tym samym mniejsze koszty do spłaty.

Zabezpieczenia kredytów

Kilka czy kilkanaście lat temu aby uzyskać kredyt trzeba było nie tylko uzbroić się w cierpliwość, ale także przedstawić bankowi odpowiednie zabezpieczenia kredytów. Najczęściej trzeba było znaleźć żyrantów, którzy zgodzą się zabezpieczyć uzyskanie kredytu. Najczęściej musieli oni osiągać odpowiednie dochody, ponadto w przypadku osób pozostających w związkach małżeńskich konieczne było uzyskanie zgody współmałżonka. Dzisiaj większość banków przy kredytach nie wymaga poszukiwania żyrantów, stosując inne formy zabezpieczenia, jak na przykład weksel in blanco czy zastaw na mieszkaniu lub samochodzie, jeżeli to one są przedmiotem kredytowania.

Koszty kredytów

Znacznie zmniejszyły się także koszty związane z otrzymaniem kredytu. Ze względu na rosnącą konkurencję banki rezygnują z prowizji lub też obniżają ją do minimum. Ponadto klienci obecnie mogą liczyć na znacznie niższe oprocentowanie udzielanych im kredytów. Wiele banków to właśnie kredyty traktuje jako ten produkt, który jest w stanie przyciągnąć uwagę zainteresowanych klientów do danego banku. Nie dziwi więc fakt, że co chwilę można znaleźć w bankach oferty promocyjne, które znajdują się w centrum zainteresowania wielu klientów.

Komentarze