Nie masz gotówki, a potrzebujesz kupić samochód? Kredyty samochodowe przyjdą z pomocą

Nie masz gotówki, a potrzebujesz kupić samochód? Kredyty samochodowe przyjdą z pomocąSamochody to wynalazek, który służy już ludziom od XVIII wieku. I ułatwia codzienne funkcjonowanie i swobodne przemieszczanie się. Mimo iż świat idzie do przodu, a gospodarka rozwija się prawidłowo to wciąż nie każdy posiada samochód, nie każdego stać na takie dobro luksusowe. Dlatego istnieją kredyty samochodowe, które są idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają własnych oszczędności albo posiadają niewystarczającą kwotę by sfinansować zakup auta. Banki bardzo chętnie udzielają kredytów samochodowych, ale nie są jedyną placówką gdzie możemy się o nie starać, o taki kredyt możemy także się starać w autoryzowanych salonach samochodowych, który zazwyczaj jest tańszy niż w banku.

Starając się o kredyt samochodowy przed podpisaniem umowy musimy mieć już wybrany model markę chociaż zazwyczaj bank pyta o rok produkcji pojazdu i jego zbliżoną cenę, ponieważ głównie od tych dwóch informacji zależy umowa kredytu. Kredyt samochodowy możemy zaciągnąć na zakup nowego jak i używane auta jednak należy pamiętać, że czym starszy samochód tym wyższe będzie oprocentowanie kredytu. Dlaczego? Dlatego, że banki wychodzą z założenia, że im starsze auto tym ma więcej wad, które mogą wpłynąć na szkodowość dlatego też wyższe oprocentowanie dla lepszego zabezpieczenia. Innym zabezpieczeniem, które stosowane jest zawsze to cesja z polisy AC, przykładowo jeśli samochód zostanie skradziony lub ulegnie wypadkowi środki z ubezpieczenia są wypłacane kredytodawcy w celu spłacenia naszego zobowiązania. Kredyty samochodowe są trudniej dostępne i bardziej sformalizowane niż w przypadku kredytów gotówkowych. Kredyt samochodowy często wymaga wkładu własnego, wykupienia różnego rodzaju polis i ubezpieczeń, a także rejestracji banku jako właściciela pojazdu co wiąże się z tym, że nie będziemy jedynymi właścicielami auta.

Cena jaką będziemy musieli zapłacić za kredyt jest uzależniona głównie od rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania, to ona stanowi całkowity koszt kredytu. Czynnikami od których zależy zwiększenia bądź zmniejszenie RRSO są: prowizja banku, parametry samochodu, nasza zdolność kredytowa oraz wysokość i okres kredytowania. Kredyt na samochód można zaciągnąć też przy pomocy kredytu gotówkowego, który posiada znacznie mniej formalności i nie wymaga wpisu banku jako właściciela samochodu, ale jest on droższy więc nie wyjdziemy na tym korzystnie. Dlatego gdy zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu w celu zakupienia samochodu należy wybrać kredyt samochodowy, który jest specjalnie do tego celu przygotowany. Jest to tzw. kredyt celowy, dzięki czemu jest tańszy, ponieważ bank posiada rzeczowe zabezpieczenie w postaci pojazdu.

Podsumowując to kredyt samochodowy najlepiej sprawdzi się w przypadku sfinansowania zakupu względnie nowego samochodu. Im samochód jest starszy tym lepszym, łatwiejszym i szybszym sposobem będzie kredyt gotówkowy.

Komentarze