Najlepszy kredyt dla studentów.

Najlepszy kredyt dla studentów.Osoby wybierające się na studia często martwią się sposobem ich finansowania. Skąd wziąć na opłacenia mieszkania, wyżywienie, książki? Takie problemy pomoże rozwiązać kredyt studencki, łatwo dostępny dla wszystkich osób studiujących.

Jakie wymagania trzeba spełnić?

Na uzyskanie kredytu studenckiego mają szansę wszystkie osoby rozpoczynające naukę przed 26 rokiem życia. Nie ma znaczenia czy są to studia dzienne, wieczorowe czy zaoczne. Na decyzję kredytową nie wpływa również stopień studiów. Czy to licencjackie, magisterskie czy doktoranckie – nie ma to znaczenia dla przyznania kredytu. Poza wiekiem, potencjalny kredytobiorca musi spełnić jeszcze jeden warunek, a mianowicie dochód przypadający na członka rodziny nie może być wyższy niż 2500,00 zł netto.

Co daje kredyt?

Bank wypłaca kredyt przez 10 miesięcy w roku akademicki, od października do lipca. Wówczas na konto studenta wpływa comiesięcznie 600,00 zł. Jest to kwota która może ułatwić życie studenckie. Dużą zaletą kredytu studenckiego jest to, że nikt nie sprawdza na co wydatkujemy pieniądze z kredytu. W rzeczywistości więc wcale nie muszą być one związane z wydatkami studenckimi. Pieniądze z kredytu można odłożyć na konto oszczędnościowe, można założyć lokatę, zainwestować, albo nauczyć się grać na giełdzie. Jest to też świetna możliwość na odłożenie pieniędzy na wakacje. Nikt nie ma tak długich wakacji jak studenci. Warto więc je fajnie zaplanować i korzystać z przywilejów młodości.

Jak go spłacać?

Kredyt studencki jest przyznawany na cały okres studiów. Zostaje on zawieszony na czas urlopu dziekańskiego, zawieszenia studiów, albo rezygnacji z nich. Spłata kredytu rozpoczyna się dopiero 2 lata po zakończeniu nauki. Natomiast okres spłaty może być nawet dwukrotnie dłuższy niż okres pobierania kredytu. Przez ten czas można spokojnie uzyskać płynność finansową, a gdy rozłożymy kredyt na maksymalny okres spłacania to również nie będzie to dla nas zbyt duże obciążenie. Poza tym najlepsi studenci mogą również uzyskać częściowe umorzenie kredytu, nawet do 20 %.

Kredyt studencki to obecnie najbardziej opłacalny kredyt dostępny na rynku. Jeśli tylko mamy możliwość to naprawdę warto z niego skorzystać. Jeśli pieniądze nie zostaną wydane na studia tylko zaoszczędzone, albo nawet pomnożone, to po zakończeniu nauki mamy świetny start w przyszłość. Ten fakt na pewno jest zachęcający.

Komentarze