Kredyty przez Internet - czy warto się na nie decydować?

Kredyty przez Internet - czy warto się na nie decydować?Z każdym rokiem rośnie ilość ofert na kredyty online. Banki bowiem zauważyły, że coraz większa ilość klientów właśnie przy pomocy Internetu dokonuje wielu operacji na swoich kontach jak również poszukuje interesujących ich produktów właśnie w sieci.

Zaletą kredytów online z pewnością jest przede wszystkim wygoda zaciągania takiego zobowiązania. Klienci nie muszą wychodzić z domu co więcej, dzisiaj nawet nie muszą podpisywać umów papierowych. Wystarczy, że zalogują się do swojego konta bankowego za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Mogą z poziomu konta złożyć wniosek, który zazwyczaj jest już wypełniony, jak chodzi o niezbędne dane osobowe. Klient musi jedynie wybrać interesującą go kwotę a po przedstawieniu mu wysokości rat w zależności od wybranego okresu zaakceptować umowę. Ponadto bardzo często banki proponują klientom gotowe oferty kredytowe, z już określoną kwotą jak również okresem spłaty. W przypadku kredytów online zawieranych za pośrednictwem konta bardzo często pieniądze przelewane są na konto klienta niezwykle szybko, nawet w ciągu kilku minut.

Zazwyczaj kredyty online mają niższe oprocentowanie, co jest także swoistą formą zachęcania klientów do zawierania umów kredytowych właśnie w taki sposób. Bank bowiem ponosi znacznie mniejsze koszty związane z obsługą klientów online niż w sytuacji, gdy musi utrzymywać placówki stacjonarne. Ponadto klienci, którzy już jakiś czas posiadają w danym banku konto, są bardziej znani i bank ma wgląd do ich wydatków oraz przychodów. To znacznie lepsze źródło wiadomości niż przedstawiane przez klienta oświadczenia i podobne dokumenty. Dla banków to znacznie mniejsze ryzyko kredytowe, dlatego też mogą zaoferować klientom niższe oprocentowanie i tym samym znacznie tańszy kredyt.

Jednakże z pewnością warto porównać przed podjęciem decyzji także oferty kredytów przyznawanych online. Dostępne w Internecie porównywarki kredytów to doskonałe, służące do tego narzędzie. Wystarczy kilka chwil aby nie tylko porównać, ale także wyszukać najlepiej dopasowane do wymagań danego klienta oferty. Jest to szczególnie korzystne przede wszystkim dla osób, które posiadają kilka kont bankowych. Dzięki temu bowiem mogą bez problemu znaleźć te które spełniają ich oczekiwania i które będą dla nich najkorzystniejsze, biorąc pod uwagę te banki, w których mają konta. Wiele informacji na temat różnorodnych ofert kredytowych można znaleźć na związanych z tematyką bankowości i kredytów stronach internetowych. Dają one możliwość skorzystania z narzędzi takich jak między innymi porównywarki kredytów czy też niezwykle skutecznie działające wyszukiwarki najlepiej dopasowanych do potrzeb klienta ofert. Bez problemu zazwyczaj można tam skorzystać z kalkulatora kredytów czy też poczytać ciekawe artykuły, pozwalające dowiedzieć się nie tylko o tym, co nowego w dziedzinie kredytów oferują banki, ale także jak wybierać najkorzystniejsze dla danego klienta oferty.

Komentarze

Miłosz24.07.2017r. 13:52

Właśnie ostatnio przekonałem się do wzięcia kredytu przez Internet. Do tej pory brałem 2 razy, ale w tradycyjny sposób, w placówce banku. Prawdą jest to, że pieniądze szybko wpływają na konto. Orange Finanse stanelo na wysokosci zadania i przelali mi pieniadze tego samego dnia, w którym zaakceptowali wniosek. Byłem tym nawet trochę zszokowany. Przepływ informacji był zapewne szybszy bo mam też tam konto internetowe i mieli wszystkie moje dane.