Kredytobiorca na emeryturze. Kilka faktów.

Kredytobiorca na emeryturze. Kilka faktów.Większość weteranów twierdzi, że niektóre z bardziej mylących aspektów zakwalifikowania się do kredytu mieszkaniowego są związane z wymaganiami zajmowania. Zawsze jednak w głowie pojawiają się pytania: czy będą mogli wynająć dom? Czy będą mogli otrzymać drugą pożyczkę w nowej lokalizacji? Czy są kary i grzywny za nieprzestrzeganie tego wymogu? Zobacz odpwiedzi na te i inne pytania na kredyt gotówkowy ranking.

Chociaż może to wydawać się trudne, zrozumienie wymagań zajęcia pożyczki jest w zasadzie całkiem proste, jeśli to spokojnie przemyślisz.

1. Wymagania dotyczące pierwotnego zamieszkania

Musisz poświadczyć, że zamierzasz zajmować nieruchomość jako dom. Drugie domy i nieruchomości inwestycyjne nie kwalifikują się do pożyczki tego rodzaju.

2. Obłożenie małżonków

Wymaganie obłożenia jest spełnione, jeśli twój małżonek będzie mieszkał w domu, podczas gdy jesteś na czynnym stanowisku lub w inny sposób nie może osobiście zajmować domu. Małżonek może również spełniać wymóg posiadania, jeśli drugi członek nie może z powodu długodystansowych spraw związanych z zatrudnieniem.

3. Obowiązkowe użytkowanie

Dziecko pozostające na utrzymaniu może zamieszkać w domu, podczas gdy ich rodzic lub rodzice są rozmieszczeni lub pracują z dala od domu. Ważne jest, aby pamiętać, że po prostu zależność od domu nie spełnia wymagań. Musisz podjąć dodatkowe działania, mając do czynienia z prawnym opiekunem prawnym. Należy pamiętać, że wielu kredytodawców nie rozpoznaje osobnego obłożenia jako spełnienia wymagań dotyczących zajęcia kredytu.

4. Obłożenie na emeryturę

Jeśli przejdziesz na emeryturę w ciągu 12 miesięcy od daty złożenia wniosku o pożyczkę, musisz dołączyć kopię wniosku o emeryturę i dowód stabilności wymagań finansowych. Chociaż to wymaga przeprowadzki do domu w "rozsądnym terminie", osoby na emeryturze mogą być w stanie wynegocjować późniejszy termin przeniesienia. Masz możliwość ubiegania się o opóźnienie (do 12 miesięcy) w warunkach obłożenia.

5. Opóźnione zajęcie

Zwykle opóźnienie wynika z napraw nieruchomości lub ulepszeń domów. Jeśli zostaną wprowadzone obszerne zmiany w stosunku do nieruchomości, które uniemożliwiają jej zajęcie podczas wykonywania prac, wymagania dotyczące przebywania osób zostaną uznane za „opóźnione”. Jednakże musisz poświadczyć, że zamierzasz zajmować nieruchomość, gdy tylko praca zostanie zakończona.

6. Jaki jest rozsądny czas?

Obłożenie kredytem wymaga, aby osobnik przeniósł się do domu w rozsądnym czasie. Ale co to oznacza? Zwykle kredytobiorca musi udać się do domu w ciągu 60 dni po zamknięciu kredyt. Jak zapewne się domyślasz, istnieją wyjątki od tej zasady. Regułę 60-dniową można zrzec, jeśli spełnione są oba następujące warunki:

Zaświadczasz, że zajmiesz nieruchomość w określonej dacie po zamknięciu kredytu.

W przyszłości istnieje konkretne wydarzenie, które umożliwi Ci zajęcie tej nieruchomości w tym dniu

Generalnie ta opcja kredytowa nie zawiera wyjątków, jeśli chcesz ustawić datę zajętości przez ponad 12 miesięcy po zamknięciu kredytu.

Komentarze