Kredyt konsolidacyjny dostosowany do sytuacji finansowej

Kredyt konsolidacyjny dostosowany do sytuacji finansowejBez względu na rodzaj zadłużenia, z którym masz do czynienia - karty kredytowe, kredyty studenckie lub dług medyczny - ważne jest znalezienie dla Ciebie najlepszych opcji konsolidacji zadłużenia. Najlepsze opcje zadłużenia obejmują karty kredytowe z przeniesieniem salda, pożyczki pod zastaw domu lub linie kredytowe, pożyczki osobiste, rachunki oszczędnościowe / emerytalne i plany zarządzania długiem, sprawdź najciekawsze oferty na 17bankow.com.

Karty kredytowe - połączone dla łatwiejszych płatności

Przeniesienie zadłużenia na jedną kartę kredytową może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na odsetkach, poza tym będziesz musiał śledzić tylko jedną miesięczną opłatę. Potrzebujesz karty o limicie wystarczająco wysokim, aby pomieścić saldo i roczną stopę procentową wystarczająco niską, aby konsolidacja była opłacalna.

Uzyskanie niezabezpieczonej karty gwarantuje, że nie ryzykujesz żadnych dóbr materialnych i często szybciej i łatwiej jest uzyskać kartę kredytową do przeniesienia salda niż kredyt bankowy.

Bądź świadomy limitów i opłat

Przed złożeniem wniosku zapytaj o limity transferów salda i opłaty. Nie uzyskasz też informacji o limicie kredytowym ani limicie kredytu do momentu zatwierdzenia - jeśli jesteś zatwierdzony. Niezależnie od tego, czy poprosisz o zwiększenie linii kredytowej czy złożysz wniosek o nową kartę kredytową, wystawca zwróci uwagę na Twoją historię kredytową, co może obniżyć Twój wynik.

Stwórz plan na przyszłość

Używanie jednej karty kredytowej jako repozytorium dla całego zadłużenia karty to walka z ogniem, więc mądrze jest zachować ostrożność, jeśli jest to twój plan konsolidacji zadłużenia. Po przeniesieniu długów na jedną kartę, skup się na spłaceniu tej karty tak szybko, jak to możliwe.

Kredyty hipoteczne

Jeśli jesteś właścicielem domu z dobrą i solidną historią finansową, skorzystanie z własnego kapitału własnego może być dobrą opcją konsolidacji długów.

Uzyskaj niższe stawki i płatności

Domowe kredyty hipoteczne zwykle oferują niższe oprocentowanie i większe kwoty pożyczek niż osobiste pożyczki czy karty kredytowe. Odsetki są zazwyczaj odliczane od podatku. Domowe kredyty hipoteczne mają dłuższe okresy spłaty, co może oznaczać niższe miesięczne płatności, ale także więcej odsetek w okresie trwania pożyczki.

Najpierw rozważ ryzyko

Pożyczki pod zastaw domu mogą być ryzykowne jako metoda konsolidacji zadłużenia. Oferujesz swój dom jako zabezpieczenie dla niezabezpieczonego zadłużenia karty kredytowej. Więc chcesz się zmierzyć z niewygodą rachunków w oparciu o możliwość utraty domu.

Takie kredyty hipoteczne mogą mieć zmienne oprocentowanie, więc dzisiejsza niedroga płatność może być jutrzejszą porażką i kolejnym długiem. Często też potrzeba więcej czasu, aby uzyskać drugi kredyt hipoteczny - czasem kilka tygodni do kilku miesięcy.

Pożyczki osobiste

Pożyczka osobista jest pożyczką niezabezpieczoną. W przeciwieństwie do karty kredytowej, oferuje równe miesięczne płatności. Kwoty pożyczek różnią się w zależności od wyniku kredytowego i historii, a osobiste kredyty zazwyczaj wynoszą około 10 000 zł.

Podczas gdy banki i unie kredytowe oferują pożyczki osobiste, kredytodawcy typu pozabankowego są również bardzo aktywni na tym rynku, dlatego ważne jest, aby robić zakupy ostrożnie i rozumieć stawki, warunki i opłaty. Ponieważ pożyczka osobista jest niezabezpieczona, nie ma tutaj zagrożonych dóbr, co czyni ją dobrą opcją, jeśli uważasz, że Twój bank jest najlepszym bankiem który może CI udzielić pożyczkę konsolidacyjną.

Komentarze