Kredyt konsolidacyjny - co warto wiedzieć?

Kredyt konsolidacyjny - co warto wiedzieć?W dzisiejszych czasach, gdzie pożyczki, kredyty i debety to norma, bardzo łatwo stracić rachubę. Koło ciągle się zatacza, kiedy nasza sytuacja finansowa staje się coraz gorsza, a my zaciągamy kolejne kredyty. Jak sobie z tym poradzić? Z pomocną dłonią przychodzi kredyt konsolidacyjny, a jak go wybrać? Zobacz na znakomitym portalu 17banków.com.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Jest to forma kredytu, w którym łączymy wszystkie długi w jeden. W ten sposób obniżamy wysokość miesięcznych zobowiązań wobec banku. Dla osób, które borykają się z problemami finansowymi jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Warto jednak pamiętać, że z uwagi na obniżenie raty, okres kredytowania wydłuży się. Warto również przyjrzeć się rzeczywistej stopie oprocentowania. Im mniejsze RRSO, tym korzystniej dla nas. Dodatkowo banki mogą pobrać opłatę, związaną z udzieleniem kolejnego kredytu. Przydzielenie kredytu konsolidacyjnego poprzedzone jest procesem oceny zdolności kredytowej. Dobra historia kredytowa przyda się w szczególności. Będzie wymagało to przygotowania odpowiednich dokumentów: dowodu tożsamości, umowy o pracę, obowiązujących dotychczas umów kredytowych. Dodatkowo w ramach kredytu konsolidacyjnego istnieje możliwość otrzymania dodatkowej kwoty, którą kredytobiorca ma prawo wydać na dowolny cel.

Jakie kredyty obejmuje?

Kredyt konsolidacyjny obejmuje różnego rodzaju zobowiązania. W tym popularne kredyty gotówkowe, ale nie tylko. Bank może objąć konsolidacją również kredyty mieszkaniowe, ratalne i samochodowe. Dodatkowo może być to również karta kredytowa. Warto dokładnie zapoznać się z ofertą różnych banków oraz placówek, pozabankowych i znaleźć opcję, która będzie dla nas jak najbardziej korzystna, jednak najlepiej zacząć od placówki, w której posiadamy swoje konto osobiste. W dużej mierze warto skupić się na kosztach, które będziemy zmuszeni ponieść.

Zalety kredytu konsolidacyjnego

Do zalet kredytu konsolidacyjnego należą przede wszystkim:

Jak widać kredyt tego rodzaju ma wiele zalet, ale nie zwalnia to przyszłego kredytobiorcy z obowiązku przemyślenia zaciągania kolejnego zobowiązania finansowego.

Komentarze