Karta kredytowa - tak czy nie?

Karta kredytowa - tak czy nie?Korzystanie z karty kredytowej do regularnych wydatków i zapewnienie terminowej i pełnej spłaty zaległych należności pomaga w budowaniu dobrego wyniku kredytowego.

Korzystanie z karty kredytowej jest równoznaczne z zaciągnięciem kredytu, ponieważ to wydawca karty płaci za Ciebie, a Ty spłacasz kwotę. Będąc kredytobiorcą, ??transakcje kartami kredytowymi są zgłaszane biurom kredytowym, które następnie wykorzystują je do oceny wyniku kredytowego. Biorąc pod uwagę, że ocena kredytowa odzwierciedla Twoją zdolność kredytową i spłatę, sposób, w jaki traktujesz karty kredytowe, ostatecznie decyduje o jej wpływie na Twoją zdolność kredytową.

Dlaczego warto? Korzystanie z karty kredytowej do regularnych wydatków i zapewnienie terminowej i pełnej spłaty zaległych należności pomaga w budowaniu dobrego wyniku kredytowego. Ale upewnij się, że współczynnik wykorzystania kredytu nie przekracza regularnie 30-40% limitu kredytowego. Kredytodawcy zwykle wahają się pożyczać pożyczkobiorcom, którzy często naruszają ten limit. Możesz także rozważyć zwiększenie limitu kredytowego na obniżenie wykorzystania kredytu.

Oto kilka rzeczy, których należy przestrzegać ostrożnie, wykonując transakcje za pomocą kart kredytowych miesięcznie.

Opłacaj swoje należności na czas: Twoje spłaty, czy to rachunki kart kredytowych czy pożyczki, stanowią podstawę twojego kredytu. Dlatego niezwykle ważne jest, aby za każdym razem płacić zaległe należności za czas. Za każdym razem, gdy spóźnisz się z płatnością, twoja ocena kredytowa staje się gorsza. Za każdym razem, gdy spłacasz na czas, twoja ocena kredytowa rośnie.

O ile to możliwe, zapłać całą należność z tytułu karty kredytowej za każdym razem przed terminem płatności. Jeśli nie możesz zapłacić całej kwoty z jakichkolwiek powodów, spróbuj zapłacić maksymalną kwotę, a nie tylko minimalną kwotę. Odsetki od karty kredytowej są bardzo wysokie.

Utrzymuj niski poziom zapytań kredytowych: za każdym razem, gdy ubiegasz się o produkt kredytowy - kartę kredytową lub pożyczkę - zapytanie trafia do biura informacji kredytowej, a twoja ocena kredytowa otrzymuje mały minus. Nie stosuj więc losowo kart ani pożyczek. Należy właściwie przeprowadzić badania, zawęzić najbardziej odpowiednią ofertę o największym potencjale do zatwierdzenia.

Komentarze