Jaka przyszłość czeka kredyty konsolidacyjne w Polsce?

Jaka przyszłość czeka kredyty konsolidacyjne w Polsce?W polskiej gospodarce dużo się dzieje. Można powiedzieć, że w dwa lata przeszliśmy drogę od deflacji, po powoli przyspieszającą inflację (na razie na poziomie 1.5 – 2 procent). Czy to oznacza (biorąc pod uwagę zapowiedzi rządu),że rynek kredytów konsolidacyjnych będzie się zmniejszał? W poniższym artykule spróbujemy sobie odpowiedzieć na to pytanie.

Pożyczki – lustrzane odbicie kredytów

Żeby przekonać się, jak wkrótce będzie wyglądać sytuacja na polskim rynku kredytów konsolidacyjnych, warto porównać je z sytuacją na rynku pożyczek. Od momentu, w którym dobrze wszystkim znane "500+" weszło na stałe do polskiego życia gospodarczego, nietrudno zauważyć, że firmy pożyczkowe notują mniejsze przychody. Ów zasiłek sprawił, że do rąk wielu polskich rodzin trafiło miesięcznie od 500 do nawet 2000 złotych. Jest to dużo, biorąc pod uwagę wysokość zaciąganych chwilówek i pożyczek.

Jak to będzie z kredytami?

Kredyty konsolidacyjne są swoistym pokłosiem kredytów hipotecznych, gotówkowych i wielu innych produktów finansowych. Na chwilę obecną zmiany w tym sektorze nie są aż tak duże jak w sektorze pożyczek, ale nietrudno wywnioskować, że dodatkowe środki z funduszu państwowego zwiększą możliwości finansowe typowej polskiej rodziny a co za tym idzie – wpłyną na spadek sum zaciąganych kredytów. Jeśli założymy, że typowa, czteroosobowa rodzina, zaspokajająca dotychczas swoje potrzeby własnymi dochodami, zwiększa w przeciągu 4 lat swoje oszczędności o prawie 50 tysięcy złotych, wartości przyznawanych kredytów w istocie będą mniejsze.

Inflacja – wróg programów socjalnych

Istnieje jednak pewien nieprzewidywalny czynnik, który może w pewien sposób "uratować" kredyty konsolidacyjne. Tym czynnikiem jest oczywiście rosnąca powoli inflacja. Po pierwsze, napędza ona osoby niezdecydowane, które zamian trzymać pieniądze na kontach, wolą zainwestować (np. w nowe mieszkanie). Dla wielu osób wiąże się to z zaciągnięciem kredytu, co z pewnością ucieszy sektor bankowy. Po drugie, wyższe koszty życia w Polsce mogą zmusić potencjalnych Kredytobiorców do wzrostu zainteresowania kredytami a co za tym idzie – także i konsolidacjami.

Podsumowując, kredyty konsolidacyjne czeka raczej... rynkowa stabilność. Trudno bowiem wyobrazić sobie, by zapowiadane zmiany w naszej gospodarce, nie przełożyły się na wzrost inflacji w następnych latach.

Komentarze

JORDAN KATE14.01.2020r. 06:39

Znalezienie odpowiednich zasobów finansowych do pomyślnego rozwoju twojego przyszłego biznesu jest jednym z kluczy do sukcesu. Aby zbudować swoją mannę startową, istnieje kilka rozwiązań dla ciebie Potrzebujesz pożyczki na wypadek awarii, na projekt zakupu, kredyt konsumpcyjny lub personel. Utknąłeś w banku lub zakazałeś bankowości. Oferujemy specjalne pożyczki online w krótkim, średnim i długim terminie do 5000000 euro. Miesięczna płatność i stawka są stałe i różnią się w zależności od charakteru, kwoty i czasu trwania pożyczki. Okres spłaty od 12 miesięcy do 150 miesięcy. Dostępność kwoty pożyczki w 3 dni po podpisaniu umowy po akceptacji pliku wniosku. Brak ukrytej klauzuli. Dyskrecja zapewniona, to proste, nie za dużo dowodów na dostarczenie, szybko i 100% gwarancji Email: rocketloangroup@gmail.com

Elizabeth Walter01.12.2019r. 21:27

Cześć, Czy potrzebujesz wygodnej pożyczki dla swojej satysfakcji? Oferujemy kredyt w wysokości 3% dla lokalnych i międzynarodowych kredytobiorców. Jesteśmy certyfikowani, zaufani, godni zaufania, wydajni, szybcy i dynamiczni oraz współpracujemy. udzielamy pożyczki długoterminowej na okres od 2 do 50 lat. Czy potrzebujesz bezpośredniej, łatwej i niedrogiej pożyczki, aby spłacić swój dług, założyć firmę lub z innego powodu? Jeśli tak, skontaktuj się z nami w celu uzyskania pożyczki. Zainteresowanych prosimy o kontakt poprzez: E-mail: lendingtreegroupinc@gmail.com WhatsApp: +12134192419 Jesteśmy certyfikowani, niezawodny, niezawodny, wydajny, szybki i dynamiczny.