Jak zaoszczędzić na wkład własny do hipoteki?

Jak zaoszczędzić na wkład własny do hipoteki?Coraz więcej polskich konsumentów jest zaniepokojonych rosnącymi kosztami utrzymania, a duża ich część martwi się trudnością oszczędzania na przyszłość. Wiele osób wskazało również, że możliwość oszczędzenia wkładu własnego stanowi największą barierę w zakupie nieruchomości.

Nic dziwnego, że dla wielu osób posiadanie domu może być coraz bardziej nieosiągalne.

Chociaż natychmiastową reakcją jest zaprzestanie wydawania pieniędzy i wygrana na loterii, nie zawsze jest to możliwe, ponieważ inne zobowiązania i problemy „rzeczywiste” - nieoczekiwana awaria samochodu lub awaria kotła - - mogą spowodować pogorszenie salda na koncie oszczędnościowym w banku.

Zamiast tego musimy znaleźć nowe sposoby na zaoszczędzenie części gotówki potrzebnej do odłożenia jako wkład własny. Pytanie brzmi: jak to zrobić?

W zależności od okoliczności istnieje wiele innych opcji, które mogą być odpowiednie dla Twojej sytuacji i pomóc zwiększyć Twoje oszczędności.

1. Przestań wynajmować!

Czy wiesz, że czterech na dziesięciu 30-latków mieszka w wynajętych mieszkaniach, w porównaniu do jednego na dziesięć, 50 lat temu? Jeśli obecnie utkniesz w cyklu wynajmu, być może nadszedł czas, aby rozważyć jego zerwanie, ponieważ jedne z największych oszczędności, jakie możesz poczynić, to zwykle opłaty z tytułu czynszu. Powrót do domu lub znalezienie tańszego zakwaterowania może wydawać się kłopotem, ale się sprawdza!

2. Porozmawiaj z rodziną.

Kapitał Mam i Taty (a teraz też Dziadków) już pomaga wielu ludziom kupić pierwszy dom. Często dzięki własnym oszczędnościom rodzice i dziadkowie mogą teraz złożyć kapitał własny dla swojego dziecka. Jest to suma pieniędzy przekazywana jako całość lub część kaucji na zakup nieruchomości. Członkowie rodziny mogą tylko zostać pożyczkobiorcą hipotecznym, ale umowa i odpowiedzialność spoczywają na właścicielu domu.

3. Skorzystaj z programów rządowych.

Istnieją różne programy rządowe, które dają nabywcom szansę na zakup części nieruchomości - zwykle między 25% - 75% jej wartości - a następnie zapłacenie czynszu za pozostałą część . W różnych tych systemach wymagany wkład własny może być znacznie niższy. Oznacza to, że Twój cel oszczędnościowy będzie mniejszy.

4. Skorzystaj z mądrości smartfonów.

Niezależnie od tego, czy chodzi o pisanie tekstu, robienie zdjęć czy przewijanie mediów społecznościowych, smartfony są popularnym i wygodnym urządzeniem zaprojektowanym, aby ułatwić życie. Dlaczego więc nie użyć ich jako narzędzia do oszczędzania pieniędzy? Dzięki popularnym aplikacjom, nigdy nie było łatwiej znaleźć sposobu na zwiększenie oszczędności!

Możesz też zawsze udać się po jeszcze więcej fachowych porad i skontaktować się z doświadczonym pożyczkodawcą hipotecznym, albo też nawet cały wykwalifikowany zespół chętnie odpowie na wszelkie pytania. Skontaktuj się z nimi już dziś, aby umówić się na spotkanie i być znów o krok bliżej do swojego upragnionego, wymarzonego domu!

Komentarze