Jak dobrać kredyt do potrzeb?

Jak dobrać kredyt do potrzeb?Bardzo szeroka gama kredytów, jakie dzisiaj oferują banki powoduje, że korzystając z nich można sfinansować zakupy niemalże wszystkiego. Jednak należy dobrze wybrać rodzaj kredytu aby mieć pewność, że będzie on dla klienta korzystny i nie będzie sprawiał większych problemów ze spłatą.

Kredyt gotówkowy - najpopularniejszy na rynku

Jednym z bardziej popularnych i najczęściej wybieranych kredytów jest kredyt gotówkowy. Nazywany często kredytem na dowolny cel przyznawany jest zazwyczaj bez pytania o przeznaczenie pieniędzy. Bardzo różne kwoty, w jakich można taki kredyt uzyskać sprawiają, że nie tylko można przy jego pomocy wyjechać na wakacje, ale na przykład umeblować mieszkanie czy też kupić samochód. Jednakże zalicza się on do tych kredytów, które wśród wielu ofert bankowych mają najwyższe oprocentowanie. Pewnym plusem jest to, iż najczęściej banki nie wymagają od kredytobiorcy zabezpieczeń zaś sama procedura przyznania kredytu nie zajmuje wiele czasu.

Kredyt samochodowy -kiedy go zaciągać?

Kredyt na samochód to kolejna z propozycji banków, z której co roku korzysta coraz więcej osób. W przeciwieństwie do kredytów gotówkowych, są one przyznawane wyłącznie na zakup samochodu, który zazwyczaj także stanowi swoisty zastaw kredytu. Jednakże obecnie banki zamiast tradycyjnego zastawu wpisywanego w dowód rejestracyjny samochodu wpisywane są jak współwłaściciel auta w 49 procentach. W związku z ustaleniem zastawu klienci mogą liczyć na znacznie niższe oprocentowanie niż w przypadku kredytów gotówkowych. W opiniach bardzo wielu klientów taka opcja jest doskonała, jeżeli mowa o kupnie nowego auta lub też niezwykle młodego.

Kredyty na mieszkanie i ich popularność

Kredyty mieszkaniowe to całkiem odmienna niż kredyty gotówkowe czy samochodowe dziedzina. Tutaj bowiem w grę wchodzą nieporównywalnie wysokie sumy oraz niezwykle długi czas spłaty zobowiązania. Dlatego też bardzo często do oceny zdolności kredytowej klientów z przypadku takich właśnie kredytów stosuje się nieco inne kryteria niż w przypadku pozostałych kredytów. Ponadto w przypadku kredytów mieszkaniowych banki bardzo często umożliwiają negocjowanie stawek oprocentowania czy wysokości opłat takich jak prowizje. Mieszkanie zazwyczaj stanowi zastaw danego kredytu, co skutkuje niezwykle niskim, na poziomie maksymalnie kilku procent oprocentowaniem kredytu.

Komentarze