Czy warto brać kredyt w banku, gdzie masz rachunek osobisty?

Czy warto brać kredyt w banku, gdzie masz rachunek osobisty?Kredytobiorca najczęściej porównuje wiele ofert kredytów gotówkowych. Jedna z najważniejszych potrzeb zgłaszanych przez potencjalnych dłużników to szybkość pozyskania dodatkowej gotówki. Nie liczy się zatem wyłącznie koszt pożyczki krótkoterminowej, ale raczej zasada minimum formalności. Z tego powodu okazuje się, że jedno z najlepszych rozwiązań to zaciągnięcie kredytu tam, gdzie masz od razu rachunek osobisty. W czym tkwi zaleta podobnej współpracy?

Przede wszystkim „znajomy” bank komercyjny od razu widzi twoje dochody (aktualne i historyczne). To ułatwia monitorowanie zdolności kredytowej klienta. Rachunek osobisty w rzeczywistości multimedialnej bardzo często jest bezpośrednio powiązany ze skrzynką, na którą otrzymujesz informacje o promocjach dotyczących kredytów gotówkowych. Niektóre promocje dotyczą wyłącznie klientów konkretnych placówek. Korzystanie z newsletterów banków komercyjnych to dobry sposób, jeżeli chcesz na bieżąco monitorować zmiany w ofercie. Bank komercyjny, w którym masz rachunek osobisty znacznie chętniej pozwoli na podpisanie weksla in blanco. To jedna z najpopularniejszych form zabezpieczenia umowy kredytowej dla zaufanych kredytobiorców. Nie ma również problemów z ustanowieniem ewentualnej blokady środków na rachunku osobistym, również w celu zabezpieczenia warunków współpracy. Kredyt gotówkowy w powyższych warunkach otrzymujesz praktycznie natychmiast. Formalności zajmują chwilę. Jeżeli spłacisz pożyczkę terminowo masz szansę na negocjowanie jeszcze lepszych warunków. Lojalność wobec banku popłaca i to nie tylko pod względem dostępu do kredytu. Otrzymujesz lepsze perspektywy obsługi klienta, specjalne oferty i to nie tylko w obszarze kredytów, ale również lokat bankowych. Coraz więcej banków komercyjnych promuje lojalność.

Warto oczywiście porównywać wszystkie kredyty gotówkowe przez multimedialne, z reguły bezpłatne narzędzia. Wchodzenie do nieznanej instytucji finansowej to zawsze pewne ryzyko. Bank, który znasz i gdzie masz rachunek osobisty to dobry pomysł, aby pozyskać pieniądze bardzo szybko, nawet przy nieco ograniczonej zdolności kredytowej. Wtedy wystarczy po prostu wnieść do umowy odpowiednie zabezpieczenia. Co myślisz o podobnej formie współpracy?

Komentarze