Czas na konsolidację zadłużenia?

Czas na konsolidację zadłużenia?Ludzie często pytają o konsolidację zadłużenia i czy konsolidacja długów będzie miała wpływ na ich kredyt. Niezależnie od tego, czy konsolidacja długu jest dobrym pomysłem, zależy zarówno od osobistej sytuacji finansowej, jak i typu konsolidacji zadłużenia. Konsolidacja zadłużenia z pożyczką mogłaby zmniejszyć miesięczne płatności i zapewnić ulgę w perspektywie krótkoterminowej, ale dłuższy termin może oznaczać zapłacenie większej części odsetek.

Konsolidacja zadłużenia z pożyczką indywidualną

Kiedy ludzie wspominają o konsolidacji zadłużenia, zazwyczaj odnoszą się do jednej z dwóch różnych metod. Pierwszy to rodzaj, gdzie ubiegasz się o pożyczkę osobistą, najlepiej jedną z relatywnie niską stopą procentową, a następnie wykorzystujesz pieniądze z tej pożyczki, aby spłacić wszystkie salda kart kredytowych na raz.

Kiedy wszystkie pozostałe konta zostaną zapłacone w całości, tylko jedna płatność jest co miesiąc - to pożyczka dla nowego pożyczkodawcy. Ponieważ oprocentowanie pożyczki osobistej jest znacznie niższe niż na karcie kredytowej, a termin spłaty może potrwać dłużej, skonsolidowana płatność może być znacznie niższa, niż wskazano.

Jeśli starasz się nadążyć za miesięcznymi płatnościami, konsolidacja długów w ten sposób może z pewnością pomóc złagodzić stres finansowy. Może też zmniejszyć prawdopodobieństwo, że utracisz płatności i ryzyko naruszenia Twojego kredytu. Z tych powodów, uzyskiwanie pożyczek osobistych w celu konsolidacji wyższego zadłużenia odsetkowego może być często korzystne.

Pamiętaj, że nawet jeśli oprocentowanie może być niższe w przypadku pożyczki osobistej, to możesz zapłacić więcej odsetek w pewnym czasie, ponieważ warunki spłaty są dłuższe. Gdy jesteś w stanie to zrobić, opcja redukcji tego kosztu to wykorzystanie pieniędzy, które będziesz oszczędzać, aby płacić dodatkowo za pożyczkę każdego miesiąca i będziesz mógł wypożyczyć pożyczkę wcześniej, oszczędzając tym samym pieniądze na odsetkach w ciągu kredytu.

Konsolidacja płatności w firmie rozliczeniowej

Drugim rodzajem konsolidacji zadłużenia, o którym możecie się dowiedzieć, są plany zarządzania zadłużeniem oferowane przez firmy rozliczające zadłużenie. Dzięki tym programom firma rozliczeniowa może zapewnić niższe miesięczne płatności z wierzycielami, negocjując zmniejszone saldo na rachunkach. Następnie każdego miesiąca wypłaca się spółce rozliczającej jedną "skonsolidowaną" płatność, z kolei firma dokonuje płatności na rzecz każdego z wierzycieli w Twoim imieniu. Kiedy konto zostanie włączone do tego typu programu, wierzyciel zamknie konto.

Komentarze