Ciekawe oferty w kredytach gotówkowych

Ciekawe oferty w kredytach gotówkowychRosnące zainteresowanie kredytami gotówkowymi sprawia, że banki starają się przedstawiać klientom coraz bardziej interesujące oferty, aby dzięki temu przyciągnąć ich uwagę. Samo obniżenie oprocentowania nie staje się tym czynnikiem, których ma wpływ na wybór konkretnej oferty, dlatego też ciekawe propozycje dla potencjalnych klientów stają się normą.

Wakacje kredytowe

Jedną z ciekawszych opcji, która przyciąga zainteresowanie wielu osób są tak zwane wakacje kredytowe. Jest to ukłon w stronę tych osób, które regularnie spłacają zobowiązania. Zazwyczaj w dowolnym momencie bez problemu mogą zawiesić spłatę rat na wskazany w umowie okres. Bardzo często jest to od 3 do 6 miesięcy, przy czym o skorzystaniu z tej możliwości bank musi zostać poinformowany odpowiednio wcześnie. To nie tylko ukłon w stronę klientów, ale korzyść także dla banku. Ponieważ w warunkach umowy prawo do skorzystania z wakacji kredytowych przysługuje tylko tym, którzy terminowo regulują zobowiązania, w wielu przypadkach spłacalność kredytów jest znacznie większa.

Zwrot odsetek jako nagroda

Jednak nie tylko możliwość zawieszenia spłaty rat czeka na tych klientów, którzy bez opóźnień będą spłacać zobowiązania kredytowe. Coraz więcej banków deklaruje, iż ci spośród klientów, którzy nie będą mieli opóźnień, otrzymają częściowy zwrot wpłaconych odsetek. W tym przypadku banki różnorodnie rozwiązują kwestie przekazywania klientom należnych im pieniędzy, jedne pokrywają za klienta jedna czy dwie raty kredytu, inne zaś po prostu przelewają pieniądze na konto klienta. Bez względu na rozwiązanie dotyczące wpłacania klientom pieniędzy niemal wszystkie banki deklarują, iż zwrot nastąpi dopiero po określonym okresie. Zazwyczaj jest to rok, jednak przy kredytach zaciąganych na krótkie okresy może on być zmniejszony. Celem banku jest nie tylko przyciągnięcie uwagi klientów, ale także zmotywowanie ich do terminowych płatności rat kredytu. Dzięki temu ryzyko kredytowe banków jest o wiele niższe, i co za tym idzie mogą one sobie pozwolić na znaczne obniżenie oprocentowania proponowanych klientom kredytów.

Mało dokumentów, krótki czas oczekiwania

Minimalna ilość wymaganych dokumentów jak również jak najkrótszy czas oczekiwania na pieniądze także zaliczają się do tych elementów, na które banki, a raczej ich klienci, zwracają bardzo wiele uwagi. Nikt już nie ma ochoty oczekiwać kilka dni na rozpatrzenie wniosku o kredyt w niezbyt wysokiej kwocie, obecnie jest to najczęściej kilkanaście minut. Niektóre banki nawet proponują tym klientom, których wnioski nie zostaną w takim czasie rozpatrzone premie gotówkowe. Oczywiście warunkiem jest to, iż wniosek jest wypełnionych odpowiednio, zawiera wszystkie dane jak również dołączono do niego wymagane przez bank dokumenty.

Komentarze